kaša zemiaková

Množstvo: X

Čo je jedálniček
169,94 kcal Kalórie:
711,06 kJEnergia:
1x Bežná porcia (150 g) Jednotka:
Prílohy Kategória:
4,054 g Bielkoviny:
29,212 g Sacharidy:
5,853 g    Z toho cukry:
4,125 g Tuky:
2,402 g    Z toho nasýtené mastné kyseliny :
0 g    Transmastné kyseliny:
1,135 g    Mononenasýtené mastné kyseliny:
0,292 g    Polynenasýtené mastné kyseliny:
6,699 mg    Cholesterol:
1,47 g Soľ:
4,25 g Vláknina:
114,211 g Voda:
82,85 mg Vápnik:
- GI:

Graf zloženia nutričných hodnôt

Graf zloženia produktu kaša zemiaková

Obsah potraviny:

Základnými surovinami pre výrobu zemiakovej kaše sú spravidla zemiaky, mlieko, maslo a soľ. Niektorí ľudia pridávajú aj smotanu, rôzne bylinky, muškátový orech, smaženú cibuľku, výraznejší syr typu parmezán a i.

Vplyv na zdravie:

Zemiaky sú zdrojom vitamínov a minerálov. Mlieko obsahuje najmä vápnik, ktorý je dôležitý pre kosti, zuby a nechty. Ak nepreženiete množstvo masla v zemiakovej kaši (alebo maslo nahradíte kvapkou olivového oleja), môžete takto pripravenú zemiakovú kašu konzumovať aj pri redukčnej diéte, pretože je nízkokalorická. V geriatrii je zemiaková kaša asi najčastejšie podávanou teplou prílohou. Starí ľudia majú často problém s hryzením a prehĺtaním, avšak zemiakovú kašu konzumujú ľahko. Naviac ide aj o ľahko stráviteľné jedlo, ktoré sa teší obľube.

Praktické rady:

Zemiakovú kašu pripravujme z čerstvých zemiakov. V ponuke obchodov nájdeme množstvo instantných dehydrovaných výrobkov, ktoré nám majú uľahčiť prípravu a ušetriť čas. Kaša z takýchto polotovarov však býva plná chémie a určite nechutí tak, ako tá poctivo pripravená z kvalitných surovín. Kto má kašu rád a konzumuje ju často, môže si jej chuť spestriť rôznymi prísadami. Okrem byliniek môžete použiť rôzne druhy zeleniny, množstvo pridávajte podľa chuti. Vhodnou voľbou je brokolica, karfiol, mrkva, zeler, petržlen, rôzne druhy mrazených zeleninových zmesí a i. Postup prípravy je rovnaký ako v prípade jednodruhovej kaše. Na záver v hotovej zemiakovej kaši rozmiešame, alebo rozmixujeme ďalšie (uvarené) prísady.

 

Všetky ohlasy užívateľov

Ohlasy užívateľov

 

„Chcela som napisat recenziu, az ked dosiahnem svoj stanoveny ciel, ale nemozem si pomoct musim tuto stranku pochvalit uz teraz. Chudnem s nou nieco vyse mesiaca a achudla som 5 kil, ovela viacej...“ Viac

Sociálne siete

Mobilné aplikácie

Android app on Google Play

Zašlite nám Váš názor

Množstvo:

X

Zvoľte dobu :

 

Kategória pre voľbu pravidelného denného výdaju.

Ak si nastavíte jednu z týchto kategórií, bude Váš bazálny metabolizmus navýšený o násobok uvedený v poslednom stÍpci. Tým získate odhadnutý celkový denný výdaj a nemusíte vypÍňať Vaše aktivity do jedálnička.

Kategória Popis Index
Sedavý Málo pohybu alebo žiadny. Sedavé zamestnanie. 1.2
Mierne aktívny Cvičenie alebo šport 1-2 dni v týždni. Práca s pohybom. 1.375
Stredne aktívny Cvičenie alebo šport 3-5 dní v týždni a práca s pohybom. 1.55
Veľmi aktívny Cvičenie alebo šport 6-7 dní v týždni alebo veľmi náročné zamestnanie. 1.725
Extrémne aktívny Veľmi náročné aktivity alebo športy a veľmi náročné zamestnanie. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...