Najčastejšie otázky


Pravdepodobne váš účet ešte nebol aktivovaný. Musíte ho aktivovať cez odkaz, ktorý vám bol zaslaný na váš email uvedený pri registrácii. Ak ste email nedostali, môžete si ho nechať poslať znovu. Skontrolujte si tiež nevyžiadanú poštu (tzv. SPAM), email s odkazom mohol byť zaradený medzi nevyžiadanú poštu.

Chybné hodnoty môžete opraviť prostredníctvom odkazu „Navrhnúť zmenu hodnôt“, ktorý nájdete v detaile potraviny vedľa tabuľky s hodnotami. Následne sa vám ukáže formulár, v ktorom môžete upraviť hodnoty. Noví registrovaní užívatelia môžu túto funkciu využívať až po určitej dobe používania Kalorických Tabuliek.

Potravinu do našej databázy môžete pridať na tejto adrese:
http://www.kaloricketabulky.sk/potravina.php?pridej

Oprava energetického výdaja u aktivity je možná prostredníctvom odkazu „Navrhnúť zmenu hodnôt“, ktorý nájdete v detaile každej aktivity vedľa tabuľky s hodnotou energetického výdaja. Následne sa vám ukáže formulár, v ktorom môžete upraviť hodnoty.

Táto hodnota udáva energetický výdaj danej aktivity pre jeden kilogram hmotnosti za jednu minútu. Celková vydaná energia sa počíta podľa vzorca:

Celková vydaná energia = hodnota kJ/kg/min x dĺžka trvania aktivity (min) x vaša hmotnosť (kg) Tento katalógový výdaj energie zahrňuje celkový výdaj tela pri danej aktivite, vrátane bazálneho metabolizmu. Pri zapísaní aktivity do jedálničku je preto najprv odpočítaná energia, ktorú už máte zohľadnenú a zapísaný bude iba výdaj nad rámec BM.

Pre zrušenie registrácie nás kontaktujte na emailovej adrese: info@kaloricketabulky.cz. Na základe vašej žiadosti vám pošleme odkaz pre zrušenie účtu na email uvedený pri registrácii.

Áno, používanie aplikácie KalorickeTabulky.sk je pre užívateľov zadarmo. Náklady na vývoj a prevádzku aplikácie sú financované zo zobrazených reklám.

Bohužiaľ, nie je v našich silách dohľadávať kalorické a ďalšie hodnoty pre jednotlivé potraviny. V niektorých prípadoch je to prakticky nemožné. Ak hodnoty nikde nenájdete, zvoľte si potravinu, ktorá by mohla byť podľa vášho názoru príbuzná k hľadanej potravine.

Ak však chýbajúce hodnoty získate vy sami, pridajte potravinu do databázy pomocou odkazu „Navrhnúť potravinu do databázy“.

Vyskúšajte "Prehľad DDD", ktorý sa nachádza nad jedálničkom. Po kliknutí sa zobrazí prehľadná tabuľka.

Ak táto informácia nie je priamo uvedená v názve, mali by sa uvedené hodnoty vo väčšine prípadov vzťahovať na hotové jedlá. Ak sa v databáze vyskytuje polotovar, mala by byť táto skutočnosť jasná a zrejmá už z názvu. Nedokážeme však garantovať tieto podmienky na 100% prípadov, pretože kalorické hodnoty sú v prevažnej miere dopĺňané užívateľmi a ani naši administrátori, ktorí schvaľujú zadané potraviny nemusia byť absolútne presní.

Hodnota výdaja u aktivít v databáze Kalorických Tabuliek určuje, koľko energie spotrebuje telo pri výkone uvedenej aktivity, vrátane energie na základné fungovanie ľudského organizmu. To znamená, že je v nej už zahrnutý i tzv. „bazálny metabolizmus“.

Čo to vlastne znamená?
Pri každom novom zapísaní aktivity do jedálničku sa vloží výdaj energie, znížený o váš bazálny metabolizmus pripadajúci na čas výkonu tejto aktivity.

Príklad: Chceme pridať do jedálničku 1 hodinu chôdze. Ak je váš BM 8 000 kJ za deň, tak za jednu hodinu to bude 8 000 / 24 = 333 kJ. Takéto množstvo energie spotrebuje vaše telo za 1 hodinu, aj keď nič nerobíte, iba ležíte. Ak energia, ktorú vydáva vaše telo (pri aktuálnej hmotnosti) za 1 hodinu chôdze má hodnotu 500 kJ, do jedálničku bude zapísaná iba hodnota 167 kJ, ktorá je „nad rámec“ výdaja v kľudovom režime.

500 kJ spotrebuje telo pri hodinovej chôdzi (zahŕňa výdaj v kľudovom režime + výdaj na pohyb)
333 kJ na hodinu máte už vopred započítané (ako bazálny metabolizmus)
=
167 kJ ste vydali navyše pri chôdzi – táto hodnota bude zapísaná do vášho výdaja.

Výsledkom tejto úpravy je presnejší výpočet, vďaka ktorému nemusíte zvažovať, či je aktivita už zahrnutá v BM (sledovanie TV, sedenie) alebo nie, a mnohé aktivity nebudú po ich vložení nadmerne vysoké, ako sa to stávalo napr. pri práci na PC pri 8-hodinovej pracovnej dobe. Ak výdaj aktivity nepresiahne bežný výdaj, bude aktivita vložená s výdajom 0 kJ/kcal. Bude k dispozícii aj mobilná aplikácia pre Windows Phone?

Aktuálna hmotnosť sa zapisuje v sekcii Sledované údaje. Tu si môžete zadať hmotnosť aj spätne.

Ak máte nastavenú cieľovú hmotnosť nižšiu než ako je vaša aktuálna hmotnosť, systém sám vypočíta denný príjem pre chudnutie. Ide o tzv. zdravé chudnutie (približne 0,5 kilogramu za týždeň), a to i bez aktivít.

Sledujte tzv. progress bar, snažte sa každý deň dosiahnuť stanovený cieľ. Tento progress bar je vždy aktuálny, či máte nastavenú cieľovú hmotnosť nižšiu, alebo rovnakú udržiavaciu. Ak do jedálničku zapíšete aktivitu, tak sa táto spálená energia odpočíta z denného príjmu. Znamená to, že o túto hodnotu musíte viac zjesť. Táto skutočnosť sa v progress bare tiež hneď prejaví. Na nižšie uvedenom obrázku vidíme, že zatiaľ bol denný príjem 5 147 kJ, a ešte treba doplniť 2 253 kJ do cieľových 7 400 kJ.

Pri pridávaní potravín do jedálničku sa zobrazí formulár, kde sa zapisuje príslušná gramáž. V rovnakom formulári sa vyberajú aj jednotlivé denné jedlá.

Nové heslo sa nastavuje v sekcii Nastavenie účtu, úplne dole.

Ako často sa synchronizujú údaje z Google Fit do Kalorických tabuliek?

Dáta z Google Fit sa v aplikácii synchronizujú vždy, keď sa v aplikácii vrátite na hlavný Prehľad.

V aplikácii Kalorických tabuliek sa mi ukazujú iné hodnoty než ako v Google Fit, kde je chyba?

Odchýlka medzi zobrazovanými údajmi do 10% je celkom bežná. Je spôsobená tým, že extrémne krátke aktivity (napr. prejdenie pár krokov v kancelárii) nie sú prenášané do Kalorických tabuliek.

Ako často sa synchronizujú údaje z Garmin do Kalorických tabuliek?

Údaje do Kalorických tabuliek posiela Garmin, takže až si budete synchronizovať Garmin zariadenie s Garmin Connect, údaje uvidíte za pár minút aj v aplikácii Kalorických tabuliek.

Ako prepojiť Garmin zariadenie a Kalorické tabuľky?

Návod nájdete v záložke Návody.

Prečo vidím v aplikácii inú hodnotu kJ, než ako mi ukazuje Garmin Connect?

Do aplikácie sa zapisujú len aktívne kalórie, ktoré spálite počas fyzickej aktivity, rozdiely medzi údajmi v aplikácii a v Garmin Connecte by mali byť minimálne. Je celkom bežné, že hodnoty v Kalorických tabuľkách a v Garmin Connect sa líšia do 10%. Ak vám hodnoty počas dňa nesúhlasia o viac ako 10%, príčinou môže byť veľmi krátka doba pohybových aktivít alebo aj navyšujúca sa hodnota kľudových kalórií, ktoré telo spaľuje počas dňa napríklad dýchaním, alebo krvným obehom. Večer sa však hodnoty kJ vyrovnajú. Ak máte v aplikácii Kalorické tabuľky ako hlavnú jednotku energie nastavené kJ a chcete hodnoty porovnať s hodnotami v Garmin Connect, vynásobte kJ uvedené pri Garmin aktivite číslom 0,2388. Dostanete tak hodnotu uvedenú v kcal v Garmin Connect.

Kde nájdem, komu som jedálniček nazdieľal?

Po prihlásení v záložke Zdieľanie nájdete prehľad, komu ste jedálniček nazdieľal, uvidíte, ktoré dni má prístupné a dostanete sa odtiaľ aj na hodnotený jedálniček.

Kde nájdem jedálničky, ktoré mám ohodnotiť?

Po prihlásení do Kalorických tabuliek nájdete jedálničky na ohodnotenie v záložke Zdieľanie.

Môžem nazdieľať jedálniček komukoľvek?

Áno, hodnotiť váš jedálniček môže ktokoľvek, s kým sa dohodnete, jedinou podmienkou je, aby bol registrovaným užívateľom Kalorických tabuliek, inak nebude mať hodnotenie nazdieľaného jedálničku prístupné.

Celkom: 18

 

Všetky ohlasy užívateľov

Ohlasy užívateľov

 

„Dobrý deň, kým som našla Vašu stránku, schudla som úpravou jedla 4,6 kg. Vaša stránka je úžasná - je presne to čo potrebujem! Presne si viem stanoviť čo jem, koľko jem, kedy dopredu...“ Viac

Sociálne siete

Mobilné aplikácie

Android app on Google Play

Zašlite nám Váš názor

Množstvo:

X

Zvoľte dobu :

 

Kategória pre voľbu pravidelného denného výdaju.

Ak si nastavíte jednu z týchto kategórií, bude Váš bazálny metabolizmus navýšený o násobok uvedený v poslednom stÍpci. Tým získate odhadnutý celkový denný výdaj a nemusíte vypÍňať Vaše aktivity do jedálnička.

Kategória Popis Index
Sedavý Málo pohybu alebo žiadny. Sedavé zamestnanie. 1.2
Mierne aktívny Cvičenie alebo šport 1-2 dni v týždni. Práca s pohybom. 1.375
Stredne aktívny Cvičenie alebo šport 3-5 dní v týždni a práca s pohybom. 1.55
Veľmi aktívny Cvičenie alebo šport 6-7 dní v týždni alebo veľmi náročné zamestnanie. 1.725
Extrémne aktívny Veľmi náročné aktivity alebo športy a veľmi náročné zamestnanie. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...