cukor biely

Množstvo: X

Čo je jedálniček
16,06 kcal Kalórie:
67,2 kJEnergia:
1x kocka (4 g) Jednotka:
Prísady a ochucovadlá Kategória:
0 g Bielkoviny:
4 g Sacharidy:
3,98 g    Z toho cukry:
0 g Tuky:
0 g    Z toho nasýtené mastné kyseliny :
-    Transmastné kyseliny:
-    Mononenasýtené mastné kyseliny:
-    Polynenasýtené mastné kyseliny:
0 mg    Cholesterol:
- Soľ:
0 g Vláknina:
- Voda:
0,040 mg Vápnik:
- GI:

Graf zloženia nutričných hodnôt

Graf zloženia produktu cukor biely

Obsah potraviny:

Biely cukor je veľmi dobre stráviteľná potravina s vysokým obsahom energie, bez žiadnych ďalších živín. Cukor, glycidy a sacharidy patria medzi najlepšie energetické živiny.

Vplyv na zdravie:

Nadmerný a pravidelný príjem cukru vedie k vzniku obezity, narušuje zubnú sklovinu a urýchľuje proces starnutia (zvýšené poškodenie tkanív vplyvom dlhodobo vysokej hladiny glukózy v krvi). Pri telesnej námahe stúpa spotreba cukru v tele. Všetky nespotrebované cukry sa premenia na tuky a ukladajú sa v tele.

Praktické rady:

Cukor môžeme úplne vynechať z niektorých nápojov a jedál a nahradiť ich zdravšími variantmi sladidiel, pričom niektoré náhrady sú kalorické (med, fruktóza, datľový sirup, sirup z agáve..) a niektoré "nízkokalorické" (stévia, sukralóza, "Cukropur"). Umelé sladidlá môžeme taktiež použiť, treba však zvážiť ich použitie s ohľadom na niektoré zdroje, ktoré varujú pred ich nepriaznivým vplyvom na organizmus. Ak si chcete odvyknúť od sladenia čaju, kávy a konzumácie sladkých nápojov, odporúčame cukor odoberať postupne. Telo si bude zvykať na jeho nižší príjem a časom môžete biely cukor vypustiť úplne. Ak vynecháte cukor zo stravy zo dňa na deň, je pravdepodobné, že sa k jeho konzumácii vo veľkom čoskoro vrátite. Všetko je však otázkou zvyku a tiež dostatku komplexných sacharidov vo vašom bežnom dennom jedálničku. To isté platí aj pre cukrovinky (môžete ich nahradiť doma upečeným múčnikom alebo domácou zmrzlinou).

 

Všetky ohlasy užívateľov

Ohlasy užívateľov

 

„Famózne urobená web stránka, konečne sa pomaličky zbavujem kíl, ktoré som pred desiatimi rokmi nabrala po liekoch na alergiu a astmu. Chcem sa naspäť dostať na moju váhu, ktorú som mala...“ Viac

Sociálne siete

Mobilné aplikácie

Android app on Google Play

Zašlite nám Váš názor

Množstvo:

X

Zvoľte dobu :

 

Kategória pre voľbu pravidelného denného výdaju.

Ak si nastavíte jednu z týchto kategórií, bude Váš bazálny metabolizmus navýšený o násobok uvedený v poslednom stÍpci. Tým získate odhadnutý celkový denný výdaj a nemusíte vypÍňať Vaše aktivity do jedálnička.

Kategória Popis Index
Sedavý Málo pohybu alebo žiadny. Sedavé zamestnanie. 1.2
Mierne aktívny Cvičenie alebo šport 1-2 dni v týždni. Práca s pohybom. 1.375
Stredne aktívny Cvičenie alebo šport 3-5 dní v týždni a práca s pohybom. 1.55
Veľmi aktívny Cvičenie alebo šport 6-7 dní v týždni alebo veľmi náročné zamestnanie. 1.725
Extrémne aktívny Veľmi náročné aktivity alebo športy a veľmi náročné zamestnanie. 1.9

Novinky na váš e-mail

Informace ze světa zdravé výživy? Buďte v obraze. Přihlaste si náš e-mailový zpravodaj a o všech novinkách na Kaloricketabulky.cz se dozvíte jako první. Posíláme 1x za 14 dnů.

* povinné pole
Zajímám se o...